03-12-2018 Κάλεσμα συμμετοχής στην κινητοποίηση των Μουσικών Καλλιτεχνικών Σχολείων

Αθήνα, 3/12/2018

ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Στην κινητοποίηση των Μουσικών Καλλιτεχνικών Σχολείων

Το ΔΣ της ΟΛΜΕ καλεί τους συναδέλφους των Μουσικών Καλλιτεχνικών Σχολείων της Αθήνας να συμμετέχουν στην κινητοποίηση που οργανώνεται από ΕΛΜΕ, καθηγητές, μαθητές και γονείς αύριο Τρίτη 4/12 στις 10.00 π.μ. στην Πλατεία Συντάγματος.

Για τη διευκόλυνση συμμετοχής των συναδέλφων των Μουσικών Καλλιτεχνικών Σχολείων το ΔΣ της ΟΛΜΕ κηρύσσει 3ωρη στάση εργασίας από τις 8.00 – 11.00. Καλούμε τις ΕΛΜΕ να κηρύξουν συμπληρωματική 3ωρη στάση εργασίας από 11.00 – 14.00.

Ζητάμε:

• Την απόσυρση του άρθρου 40 του σχεδίου νόμου του Υπουργείου Παιδείας «Συνέργειες Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών…και άλλες διατάξεις»
  • Την προστασία και την ενίσχυση της Μουσικής και Καλλιτεχνικής Παιδείας στη χώρα