21-02-2017 Αίτημα για παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής των μαθητών στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Αθήνα, 21/02/2017

τον Υπουργό Παιδείας

κ. Κ. Γαβρόγλου

ΘΕΜΑ: Παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής των μαθητών στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Κύριε Υπουργέ,

Σήμερα 21/2/17 ξεκινούν οι αιτήσεις για τη συμμετοχή των μαθητών στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, με την προθεσμία να λήγει στις 2 Μαρτίου.

Επειδή το χρονικό διάστημα είναι σύντομο, μεσολαβεί η αργία της Καθαρής Δευτέρας και πολλά σχολεία αυτή την περίοδο πάνε σε εκδρομές παρακαλούμε να δοθεί μια μικρή παράταση έως τις 10 Μαρτίου, προκειμένου να μη δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα στην υποβολή αιτήσεως συμμετοχής των μαθητών στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.

24-02-2017: Ως τις 10 Μαρτίου παρατείνεται η υποβολή αιτήσεων για τις Πανελλαδικές”