29-01-2013 Κινητοποιήσεις για τα μουσικά και καλλιτεχνικά σχολεία στις 30 Γενάρη 2013

30 Γενάρη 2013,

μέρα αφιερωμένη στην μουσική και καλλιτεχνική εκπαίδευση

Το Δ.Σ. της ΟΛΜΕ καλεί τους εκπαιδευτικούς να συμμετάσχουν στις κινητοποιήσεις που οργανώνονται στις 30 Γενάρη από τους γονείς των μαθητών που φοιτούν στα μουσικά και καλλιτεχνικά σχολεία απαιτώντας την επείγουσα κάλυψη όλων των διδακτικών κενών και την επίλυση των σοβαρών προβλημάτων που αντιμετωπίζουν τα σχολεία αυτά.

11 το πρωί στην Αθήνα (Πλατεία Κλαυθμώνος):

Διαδήλωση και μετά συναυλία στον ίδιο χώρο από τα μουσικά σχολεία της Αττικής με συμμετοχή πολλών και γνωστών ερμηνευτών (συμμετέχουν μαθητές γονείς εκπαιδευτικοί από τα μουσικά και καλλιτεχνικά σχολεία της Αθήνας της Στερεάς Ελλάδας και της Πελοποννήσου).

12 το πρωί Θεσσαλονίκη (Πλατεία Αριστοτέλους):

Μουσικά και καλλιτεχνικά δρώμενα  και διαδήλωση προς το υπουργείο Μακεδονίας ? Θράκης (συμμετέχουν τα μουσικά και καλλιτεχνικά σχολεία της Μακεδονίας της Θράκης και της Θεσσαλίας).

11 το πρωί στο Ηράκλειο της Κρήτης (Πλατεία Ελευθερίας):

Διαδήλωση στην περιφέρεια και μετά μουσικά και καλλιτεχνικά δρώμενα στην Λόντζα (συμμετέχουν τα μουσικά και καλλιτεχνικά σχολεία της Κρήτης).

Κατεβάστε την ανακοίνωση σε μορφή pdf … εδώ