18-11-2011 Ψήφισμα συμπαράστασης στο σύλλογο καθηγητών του 2ου Γυμν. Γέρακα και στο ΔΣ της Ε’ ΕΛΜΕ Ανατ. Αττικής

ΨΗΦΙΣΜΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ

•  Το ΔΣ της ΟΛΜΕ καταγγέλλει την παραπομπή στο Β? τριμελές (22-11-11)  του  Δ.Σ της Ε? ΕΛΜΕ Ανατ.Αττικής και του συλλόγου καθηγητών του 2ου Γυμνασίου Γέρακα, επειδή κατήγγειλαν συνάδελφό τους του ίδιου σχολείου που κάλεσε την αστυνομία στο σχολείο(1 Απριλίου 2005) για την σύλληψη μέλους του Δ. Σ της ΕΛΜΕ με τη διαδικασία του αυτόφωρου. (Παραπέμπονται 22 καθηγητές για συκοφαντική δυσφήμηση).
  • Η ενέργεια της συναδέλφου να καλέσει την αστυνομία μέσα στο σχολείο ήταν όχι  μόνο αντισυναδελφική, αλλά εισήγαγε νέα ήθη στην εκπαιδευτική κοινότητα. Η συνάδελφος προσέβαλε και εξέθεσε  με τη στάση της ολόκληρο τον κλάδο.
Διαβάστε περισσότερα … εδώ