13-09-2016 Αίτημα προς τις ΕΛΜΕ και τους Αιρετούς των ΠΥΣΔΕ για αποστολή των στοιχείων για τα κενά

Ερμού & Κορνάρου 2

ΤΗΛ: 210 32 30 073 – 32 21 255

www.olme.gr

email: olme@otenet.gr                                                                        Αθήνα, 13/9/16

ΠΡΟΣ :

ΕΛΜΕ ,

Αιρετούς του κλάδου

Το Δ.Σ. της ΟΛΜΕ καλεί τα Δ.Σ. των ΕΛΜΕ και τους αιρετούς του κλάδου να αποστείλουν άμεσα :

1. Τα πρώτα κενά ? ελλείψεις σε εκπαιδευτικούς ανά διεύθυνση
  2. Εικόνα για τα ολιγομελή τμήματα στα ΕΠΑΛ και ομάδες προσανατολισμού που πρέπει να λειτουργήσουν στα σχολεία της περιοχής σας.
  3. Αριθμό εκπαιδευτικών που τοποθετήθηκαν σε πάνω  από δύο σχολεία  για συμπλήρωση ωραρίου.
  4. Αριθμός συναδέλφων με προβλήματα υγείας.
  5. Περιπτώσεις που καταστρατηγήθηκε ο μέγιστος αριθμός μαθητών σε τμήμα,(27 σε τμήματα της Γενικής και 25 στα ΕΠΑΛ).
  6. Αριθμό τμημάτων που δεν μειώνεται ο αριθμός των μαθητών στα τμήματα όπου υπάρχουν μαθητές με μαθησιακές δυσκολίες.

Για να δείτε το αρχείο σε pdf…..ΕΔΩ

Επισυναπτόμενος πινακας………..ΕΔΩ